معرفی کتاب داستان پردازی با داده | روز آمار و برنامه ریزی مبارک

اغلب برای توصیف آنچه داده‌ها در اختیارتان قرار می‌دهند، دچار سردگمی می‌شویم. ولی آنچه اهمیت دارد نکاتی که است که کمتر به آن توجه می‌شود. در این نوشتار از مجله آرمان کامپیوتر می‌خواهیم کتابی برای رفع این مشکل را معرفی کنیم.

در دوره دانشچویی با اسلایدها در ارائه‌هایی مواجه شده بودم که گوینده مطالب درون اسلایدها را روخوانی می کرد و به علت کمبود وقت و شاید عدم دقت کافی، حتی آن‌ها را به غلط نیز می‌خواهند و بدون اصلاح از آن‌ها می‌گذشت.

مصور سازی داده (Data Visualization) یک بحث و البته هنری است که به کمک آموزش می‌توان به آن تسلط پیدا کرد و به خوبی برای ارائه اطلاعات حاصل از داده‌ها از این آن کمک گرفت.

معرفی کتاب داستان پردازی با داده

در کتاب داستان پردازی با داده می‌توانید به مواردی آشنا شوید تا یک ارائه مثبت و موثر داشته باشید. به همین جهت شما را به خواندن این کتاب تشویق می‌کنم. هر چند قیمت آن نسبت به حجمش کمی است ولی رنگی بودن و قطع نامتعارف کتاب به قیمت آن افزوده و در عوض با رعایت کردن نکاتی که در مطالب آن آمادهُ قادر است هر چه هزینه کردیده‌اید را بازگرداند.

هرچند مصورسازی یک هنر است که با آمار آمیخته است، ولی برای فراگیری آن نیز خواندن کتاب داستان پردازی با داده می‌تواند مفید بوده و راهنمای مناسبی برای شروع باشد.

لینک دسترسی به این کتاب در ادامه آورده شده است.

کتاب داستان پردازی با داده‌ها | انتشارات آریاناقلم (aryanaghalam.com)

داستان پردازی با داده

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.